Nieuws
1000 dagen Centrum voor Logistiek Vakmanschap

1000 dagen Centrum voor Logistiek Vakmanschap

12 juni 2018
Categorie: Arbeidsmarkt, Logistiek, Onderwijs

Ondernemer en onderwijs werken samen

Donderdag 7 juni jl organiseerde het CLV (Centrum voor Logistiek Vakmanschap) een seminar over haar eerste 1000 dagen. Een initiatief dat Keyport vanaf het begin ondersteunt. Bart Driessen van Gilde Opleidingen/CLV :‘Wij waren drie jaar geleden een van de eerste die zijn gestart met deze nieuwe onderwijsvorm. Een hybride leeromgeving, niet alleen vanuit de boeken en de schoolbanken, maar juist ook leren met hulp van de echte praktijk van het werkveld. De enige manier om de transitie in het onderwijs te maken en ervoor te zorgen dat we onze leerlingen ‘up to date geschoold’ op de arbeidsmarkt afleveren.’

clv-fotocollage.jpg

Ondernemers aan zet
‘Intussen hebben we ruim 20 gerenommeerde bedrijven aan ons weten te binden. Onze leerlingen krijgen gastlessen van de directeuren van o.a. Wetron Transport  &Logistics, Moonen Packaging, Dimass en Thijs Logistiek. Sterker nog, onlangs heeft Mario op ’t Root van Wetron, met collega ondernemers en onder begeleiding van docenten, het hele lesmateriaal over transport herschreven. Ook gaan we op bedrijfsbezoek, we werken samen aan actuele praktijkcasussen en zijn daardoor nauw betrokken en goed op de hoogte van de laatste ontwikkelingen in multimodaal transport, supplychain management en e- fulfilment.’

De cijfers tot nu toe

  • 14 praktijkcasussen, 148 gastlessen, 58 werkcolleges en 60 bedrijfsbezoeken
  • 21 bedrijven zijn partner van het CLV
  • 100 leerlingen kiezen in het 3e leerjaar het vak logistiek op Philips van Horne Weert
  • 20 mbo studenten volgen ieder jaar het voortraject hbo

Kansrijke ambitie
De doorlopende leerlijn vanaf de middelbare school via de opleiding manager Transport & logistiek van het CLV naar Fontys Venlo ‘staat’. Toch is er volgens Driessen nog genoeg werk aan de winkel: ‘ De vraag naar logistieke medewerkers stijgt nog steeds harder dan het aanbod. Ook de behoefte aan kortdurende effectieve scholing en training on the job neemt toe. We gaan dan ook nog meer aandacht besteden aan docentenstages met gerichte opdrachten bij onze partnerbedrijven. En werk maken van cross- overs tussen logistiek en engineering/mechatronica, door de inzet van automatisering, robotica en drones.’


Nog niet ingeschreven voor de Keynote nieuwsbrief?

Thema’s: Arbeidsmarktoptimalisatie, Ondernemerschap, Innovatie en met nieuws over: Workshops en Seminars. Schrijf je in voor de Keynote nieuwsbrief.

Terug
agenda
Agenda

17 oktober - Bijeenkomst: Sensoring (Internet of Things) in de Maakindustrie

Maakindustrie, Innovatie, Ondernemerschap
17 oktober 2018
Het Keyport/Brainport project Lerend Leven organiseert connected learning bijeenkomsten voor het MKB: 17 oktober - Bijeenkomst: Sensoring (Internet of Things) in de Maakindustrie Nederland is toonaa... Lees meer

31 oktober - Bijeenkomst: Augmented Reality, Virtual Reality en Digital Twin

Maakindustrie, Innovatie, Ondernemerschap
31 oktober 2018
Het Keyport/Brainport project Lerend Leven organiseert connected learning bijeenkomsten voor het MKB: Woensdag 31 oktober: Augmented Reality, Virtual Reality en Digital Twin Wat heeft de virtuele we... Lees meer
Nieuwsbrief

Schrijf u hier in voor de 2 wekelijkse keynote nieuwsbrief met het laatste nieuws uit de regio. U ontvangt voor de inschrijving een opting-in e-mail die u moet bevestigen.

Stichting Keyport 2020, Postbus 950, 6000 AZ Weert
Menu